Головна » Статті » Чернігово -Сіверська земля » Велика Вітчизняна війна на території Чернігівщини

Новгорд -Сіверський

Події минулого не можуть не привертати увагу сучасників, особливо коли мова йде про трагічні події Великої Вітчизняної війни. У цьому відношенні представляє цікавість доля міста Новгород-Сіверського і його мешканців, під час трагічних подій.

Після того, як Німеччина напала на Радянський Союз на захист батьківщини, стало 1177 жителів міста Новгорода-Сіверського. Коли німці окупували територію Новгород-Сіверського району, був сформований партизанський загін під командуванням майбутнього Героя Радянського Союзу Г. Артозеєва. Крім партизанського загону, у районі діяла підпільна комсомольська група, яку очолював І. Смолянський. Ця група була створена у 1942 році, до її складу входило 17 чоловік.

 

Відомо, що впродовж 1941-43 років на північно-західній околиці міста знаходився концтабір. Німці організували його для військовополонених. За час окупації Новгорода-Сіверського, німцями було знищено приблизно 20 тис. чоловік
Місто було визволено 16 вересня 1943 року військами Центрального фронту.
Вже у повоєнний час, а саме у 1961 і 1980 році було встановлені надгробки на 5 братських могилах радянських військовополонених, партизанів жертв фашизму, радянських воїнів, загиблих при визволенні Новгород-Сіверщини у 1943 році. У 1971 році було створено меморіал на честь воїнів-земляків, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни. Всього їх кількість дорівнює 541 людина.
Вже фактично в наш час у вересні 1993 року, під час святкування річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників, було відкрито алею героїв. Всі вони Герої Радянського Союзу – мешканці Новгород-Сіверщини.
Таким чином, Велика Вітчизняна війна зруйнувала долі мешканців Новгород-Сіверського. Трагічні події минулого завжди буде пам'ятати старовинне місто на Десні. Важлива справа сьогодення – пам'ятати про героїв минулого, без яких не було б нашого з вами майбутнього.

Категорія: Велика Вітчизняна війна на території Чернігівщини | Додав: olesya (22.01.2015)
Переглядів: 455 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Наше опитування
ОЦІНІТЬ МІЙ САЙТ
Всього відповідей: 103
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0